Lisa oma sündmusele kauneid helisid

Kuigi Käesalu mõisa pargis on rohkelt kauneid loodushääli, ning neid kuulatades võib unistada ja uneleda tunde, naudime ka meie muusikat. Muusikat, mis on inspireeritud just loodusest, vanadest aegadest ja hingega muusikast. Kui soovite oma peole lisada kauneid helisid, siis soovitame noort ja andekat akordionisti, Maimut.

Maimu Jõgeda on akordionist, kelle muusika viib kuulajad radadele, kuhu tahaks lõpmata pikaks ajaks ilu nautima jääda. Võrumaa juurtega muusiku suureks huviks ja inspiratsiooniallikaks on pärimusmuusika. Ühel hetkel hakkas temas helisema tema oma pärimus, mis praeguseks lausa kahe plaadi kuju saanud. Maimu Jõgeda debüütalbum “Pühendus” nägi ilmavalgust aastal 2017 ning mais 2020 avaldas ta teise albumi “Millestki, mis…” (“The one about…”), kus kohtub Maimu omalooming eesti torupillilugudega ning põimub kõrvupaitavaks tervikuks. Akordionist lõpetas Sibeliuse akadeemia olles teise eestlasena osa magistriprogrammist Nordic Master in Folk Music. Maimu on olnud nomineeritud aastatel 2018 ja 2020 Eesti Pärimusmuusika auhindadel parima uusfolk artisti kategoorias. Viimased viis aastat on akordionist elanud Põhjamaades, mis ka tema uues muusikas kuulda annab. Uut plaati, kus on kuulda nii Rootsi, Soome, Taani kui Norra pärimusmuusikast inspireeritud omaloomingulist muusikat, on oodata 2024 suvel. Rahvusvahelise karjääriga muusik loob muusikat siiralt ning annab seda oskuslikult oma kontsertidel edasi.

Maimu on esinenud mitmel pulmatseremoonial, juubelitel ja vastuvõttudel, repertuaariks tema omalooming, Eesti pärimusmuusika või hoopis peoliste poolt valitud pop-loo seade akordionil.

 

Maimu Jõgeda, pildi autor Susan Must
etEesti